Systémové myšlení pro začátečníky

Něco je potřeba udělat, abychom mohli pomoci změnit situaci naší cílové skupiny k lepšímu… Ale co přesně? Jaká změna je potřeba a jak může nastat? Anebo máme roky existující službu a nejsme si jisti, zda-li skutečně ještě plní svůj účel? Potřebujeme získat odstup a podívat se na logiku našich intervencí? 

Během workshopu představíme klíčové koncepty, které vám umožní vidět svět i vaši každodenní práci v organizacích novým způsobem – optikou systémového myšlení. Se systémy se potkáváme každý den – ať už jde o naši rodinu, školu, do níž vodíme naše děti, systém paliativní péče či systém nakládání s bioodpadem v našem městě. Myslet systémově znamená snažit se vnímat propojení a vztahy mezi různými jevy v našem světě. Je to jedinečná příležitost, jak se můžeme nadějně DÍVAT na svět kolem nás i na výzvy, které jsou před našimi týmy a organizacemi. Protože to, jak se na věci kolem nás díváme, ovlivňuje to, jaký svět JE. 

Systémové myšlení pomáhá lídrům neziskových organizací lépe rozumět tomu, jak se společenské problémy vyvíjejí v čase a jaké jsou jejich příčiny. A díky tomu být úspěšnější v hledání účinných řešení.

Co Vám workshop přinese:

  • Seznámíte se se základními východisky a pojmy systémového myšlení (hranice, prostředí, archetypy a další)
  • Zamyslíte se nad svou vlastní rolí a svojí cestě k systémové změně
  • Vyzkoušíte si práci s několika nástroji systémového myšlení (model ledovce, mapa systému), které můžete využít při plánování svých aktivit
  • Vytvoříte si základ mapy systému, která vám poslouží při přípravě na strategické plánování a rozhodování
  • Budete mít jedinečnou příležitost k zastavení se a reflexi směřování vašeho projektu/organizace

Nejbližší termín workshopu vypíšeme dle vývoje opatření souvisejících s onemocněním COVID-19. Pokud nechcete o nový termín přijít, neváhejte nám napsat a my vám dáme vědět, jakmile jej vypíšeme.

Čas: 9:00 – 16:00
Místo konání: Pražské kreativní centrum

Díky podpoře Nadace Via je náš březnový workshop neziskovým organizacím dostupnější. Na workshop se můžete hlásit za cenu 1550,-/účastník. A protože více hlav víc ví a může na workshopu pracovat na společném projektu, nabízíme možnost účastnit se za jednu organizaci ve 2 účastnících za cenu 2900,- celkem.

Přihlásit se

Chcete workshop na míru pro váš tým?

Napište nám více o vašich potřebách a my se vám ozveme.
    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů