Hledat
Navigace

Lidé

V průběhu Impact Academy: Ukaž změnu Vám při řešení specifických otázek budou pro individuální konzultaci k dispozici zkušení experti. Každý tým získá svého mentora, který mu bude po dobu celého programu oporou, pomůže s řízením změny uvnitř organizace a začlenění orientace na dopad do její DNA. A na samotný tým Impact Academy se můžete s důvěrou kdykoli obrátit.


Angela Schlenkhoff-Hus

Angela je Development Manager a Deputy Head of Employee Volunteering v organizaci Volunteering Matters. Dohlíží na sledování dopadu a podávání zpráv o širokém portfoliu programů, zaměřených na dobrovolníky z řad zaměstnanců, a poskytuje školení specializující se na sledování dopadu a výzkumné metody pro zaměstnance napříč celou organizací. Rovněž dohlíží na program Measuring Good v partnerství s Coalition for Efficiency. Program propojuje expertní  dobrovolníky s neziskovými organizacemi a sociálními podniky, aby jim pomohli zlepšit měření a vykazování jejich společenského dopadu.

Angela Schlenkhoff-Hus

Antonia Orr

Antonia Orr vede neziskovou organizaci Coalition for Efficiency. V současné době se zaměřuje na rozšiřování programu Measuring the Good, který funguje ve spolupráci s organizací Volunteering Matters a poskytuje organizacím účinnou a dostupnou podporu pro sledování společenského dopadu. Dříve působila Antonia  jako generální ředitelka organizace ETC Charity, kde vyvinula metodologii pro sledování společenského přínosu v oblasti komunitní dopravy. V roce 2013 pomáhala se spouštěním a rozvojem UnLtd’s Global Social Entrepreneurship Network, mezinárodní sítě pro organizace podporující společensky prospěšné podnikatele.

Antonia Orr

Jaromír Mazák

Jaromír je výzkumník a učitel na Katedře sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Spolupracoval na datových projektech se společností IBM i s Českou televizí a podílel se na výzkumných projektech podpořených Grantovou agenturou ČR. Rád učí lidi koncepčně přemýšlet o tom, kde se berou informace a jaké nástrahy čekají na cestě od dat k poznání. V oblasti metod a datové analýzy se sám vzdělává na kurzech v zahraničí a absolvoval také stáže na Oxfordské univerzitě a Univerzitě v Oslu.

Jaromír Mazák

Karel Vrána

Karel Vrána absolvoval demografii a sociologii na Přírodovědecké a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Původně novinář a PR konzultant se posléze zaměřil na oblast výzkumů (marketingových, médií, veřejného mínění, dopadů rozvojových projektů), zkušenosti sbíral v soukromém i neziskovém sektoru. Tři roky působil jako poradce pro monitoring a evaluace společnosti Člověk v tísni v Etiopii, nyní se věnuje výzkumnému poradenství a analýze dat.

Karel Vrána

Lukáš Houdek

Lukáš vystudoval romistiku na FFUK v Praze. Je koordinátorem vládní kampaně HateFree Culture, která se kromě reagování na nenávistné projevy zaměřuje také na komunikaci a propagaci dobrých praxí a inspirací. Aktivně se věnuje také umělecké tvorbě, ve které se zabývá především tématy identity, násilí a nenávisti nebo bezpráví.

Lukáš Houdek

Michal Tošovský

Michal Tošovský pracuje ve Fondu Otakara Motejla od roku 2015, předtím působil v Otevřené společnosti, o.p.s. Vzděláním sociolog, data jej provází po celou jeho pracovní dráhu. Před pěti lety vytvořil a spustil web www.mapakriminality.cz, který je dodnes nejlepším veřejným zdrojem dat o spáchaných trestných činech v Česku. Díky této zkušenosti objevil otevřená data a jejich nesmírné možnosti jak pro veřejnou správu, tak pro aktivní občanskou společnost i kreativní byznys. S Fondem Otakara Motejla pomohl k uzákonění otevřených dat v Česku a stará se o to, aby jich bylo co nejvíce, co nejlepších a aby ti, kdo je publikují a ti, kdo s daty pracují, k sobě měli co nejblíž.

Michal Tošovský

Mirka Gúčiková

Mirka Gúčiková sa v neziskovom sektore pohybuje od roku 2002. Začínala na projektoch občianskej participácie a pozorovania volieb, neskôr sa venovala rozvoju firemnej filantropie a dobrovoľníctva a promovaniu neziskových nápadov. V súčasnosti moderuje neformálne konferencie (napr. Cesty k Dobrej škole, Jump Slovensko, TEDx Trenčín), píše články na rôzne témy a pomáha ľuďom vdýchnuť dušu ich prezentáciám. Ako koučka spolupracovala napríklad s organizáciami Voices, Živica a Nadácia Pontis. Pre Ashoku koučovala sociálnych inovátorov z Čiech, Slovenska a aj zo zahraničia.

Mirka Gúčiková

Olga Shiroboková

Olga Shiroboková je členkou strategického poradního orgánu Impact Academy, dříve koordinátorka mezinárodní organizace Ashoka, kde byla pro Českou republiku odpovědná za organizaci výběru sociálních inovátorů a podporu celého ekosystému hybatelů společenských změn. Má více než desetiletou zkušenost z občanského sektoru a již několik let se intenzivně zabývá tématy společenský dopad a systémová změna.

Olga Shiroboková

Ondřej Liška

Ondřej Liška má za sebou přes dvě desítky let odborné praxe v různých rolích, ale vždy se stejným cílem: ať už byl členem vlády, poradcem nevládního sektoru, odborným analytikem nebo iniciátorem občanských aktivit, vždy usiloval o rozvoj otevřené společnosti, inkluze a udržitelného přístupu k naší planetě. Na tomto cíli pracuje s nevládními organizacemi, think-tanky, veřejnými institucemi, podniky a investory. Momentálně působí ve vedení mezinárodní filantropické organizace a je zároveň členem strategického poradního orgánu Impact Academy.

Ondřej Liška

Pavla Burgos

Pavla vystudovala pedagogickou fakultu a věnovala se bez mála 4 roky pedagogické činnosti. Poté pokračovala studiem sociální antropologie v Mexiku. V současnosti se jako členka studia Anthropictures z.s. věnuje aplikovanému výzkumu a evaluacím v oblasti vzdělávání a místního rozvoje vedeného komunitou (např. na projektu Místa zblízka). Zároveň vede evaluaci samotného projektu Impact Academy.

Pavla Burgos

Pavlína Hořejšová

Pavlína Hořejšová působí jako ředitelka mezinárodní organizace Ashoka v ČR a na Slovensku, předsedkyně Institutu aktivního občanství a zároveň jako členka strategického poradního orgánu Impact Academy. Je spoluautorkou iniciativy Neziskovky a byznys na jedné lodi, konzultantka a lektorka a spolumajitelka společensky prospěšného bikesharingu Rekola. Pavlína má za sebou zkušenosti z práce v neziskovém sektoru, budování byznysu i z vedení několika politických kampaní. Věří, že účinné společenské změny můžeme dosáhnout jedině tehdy, pokud se do ní zapojí lidé napříč politikou, byznysem i občanským sektorem.

Pavlína Hořejšová

Petr Schmied

Petr Schmied pracuje od roku 2006 pro organizaci Člověk v tísni. Zaměřuje na rozvoj systémových řešení pro zlepšování dopadů humanitárních a rozvojových projektů. U uplynulém roce vedl přípravu webu www.indikit.net, který usnadňuje a zlepšuje měření výsledků poskytnuté pomoci. Petr vystudoval magistra v humanitární a rozvojové práci na Oxford Brookes University ve Velké Británii a bakaláře v sociální a humanitární práci na Caritas-VOŠs v Olomouci. V nepracovní částech života si rád užívá přírody, sklenek dobrého vína, a brouzdání světa na motorce.

Petr Schmied

Silke Horáková

Silke Horáková je spolumajitelka nakladatelské skupiny Albatros Media. Aktivně podporuje sociální podnikání v ČR, působí jako mentorka vybraných sociálních projektů, je členkou mezinárodní sítě podporovatelů organizace Ashoka a úzce spolupracuje s Nadací VIA nebo The Social Impact Award. Je předsedkyní správní rady Nadace Albatros a členkou strategického poradního orgánu Impact Academy.

Silke Horáková

Svetlana Margetová

Svetlana Margetová pracuje v současné době jako datová analytička a developerka aplikací ve firmě Nanooq IT. Věnuje se programování v Pythonu, má ráda machine learning, datové zpracování a obohacování vývoje v rámci firmy i produktu o nové poznatky. V rámci datové analýzy spolupracuje při výuce s Czechitas, kde se věnuje mentoringu a školení v oblasti IT a zpracování dat v kurzu Digitální akademie. Také se zajímá o neziskové projekty v různých oblastech jako je např. eHealth a pomáhá jim mimojiné s vývojem produktů.

Svetlana Margetová

Thad Douglas

Thad je Impact and Evaluation Manager v organizaci Volunteering Matters. Díky více než desetileté praxi v oblasti měření dopadu a evaluace získal významnou zkušenost i v oblasti dobrovolnictví, a to jak na úrovni přímé práce s dobrovolníky, tak i na úrovni vedení dobrovolníků. Před příchodem do Volunteering Matters v červenci 2015 pracoval Thad v řadě sociálních podniků ve Velké Británii, v nichž vytvořil rámce pro měření dopadu pro celou řadu intervencí, řešících specifické společenské problémy. V rámci svého výzkumu a evaluace se zaměřuje především na témata šikany a viktimizace, dobrovolnictví a sociální akce a využívání digitálních médií a nových technologií.

Thad Douglas

Vojtěch Prokeš

Vojtěch je sociolog a Research Director ve společnosti Behavio. Pracoval v Akademii věd České republiky, Schola Empirica a Respekt institut. O své práci říká: „V Behavio při výzkumech aplikujeme behaviorální vědu, testujeme rozhodování zákazníků, kampaně a brandy. A staráme se o to, aby výzkum lidi bavil.“

Vojtěch Prokeš

Aleš Zatloukal

Aleš Zatloukal je senior konzultantem v oddělení poradenství společnosti Deloitte Advisory pro oblast zavádění inovací ve veřejné správě. Během své praxe se zaměřuje na oblast strukturálních fondů EU, konzultoval řadu projektů v oblasti sociálních inovací. Podílel se například na návrhu rozšíření informačního systému ESF pro potřeby evaluací – zavedení metodiky měření dopadu skrze techniku SROI, či návrhu využití social impact bonds jako inovativní formy financování sociální politiky v ČR. Mimo  projektovou a konzultační činnost se Aleš také podílí na tvorbě vzdělávacích kurzů z oblasti finančního a projektového managementu, včetně vlastního lektorování. Je zároveň držitelem certifikátu PRINCE2® Foundation.

Aleš Zatloukal

Inka Bartošová Píbilová

Inka se posledních 8 let věnuje evaluacím vzdělávacích, osvětových, sociálních a zahraničních rozvojových projektů a programů. Spolupracuje např. s Člověkem v tísni, Ministerstvem zahraničních věcí ČR či UNDP. Podporuje participativní přístupy, např. the Most Significant Change, a takové evaluace, které mají skutečný přínos, např. Rapid Rehousing Brno. Při facilitaci vychází z filosofie Art of Hosting – používá metody Open Space, Appreciative Inquiry, World Cafe, ProAction Cafe aj. Snaží se tak vytvářet prostor, ve kterém se různě velké skupiny dokáží samy organizovat a inovovat řešení komplexních otázek, na kterých jim záleží. Při rozvoji organizací, např. v CARE ČR či Amnesty International, staví na tom nejlepším, čeho daná organizace dosáhla, a pomáhá jí vytvořit dlouhodobou vizi, která je jí vodítkem pro tvorbu strategie.Dříve Inka pracovala pro neziskové organizace v Indii a pro globální korporaci Mars.

Inka Bartošová Píbilová

Iva Knapová

Iva v posledních 15 letech působila na manažerských pozicích v oblasti obchodu a klientského servisu ve finanční skupině ČSOB. Během svého působení v korporaci se aktivně podílela na CRS aktivitách, zvyšování finanční gramotnosti, pořádání workshopů, odborném poradenství, mentoringu a koučování pro neziskové organizace. V současné době je projektovou manažerkou společnosti M.C. TRITON, kde pracuje na projektech, které se týkají optimalizace procesů a realizace změn a inovací. Zaměřuje se na to, jaký vliv a dopad má realizace těchto projektů a změn do oblasti firemní kultury, vedení lidí a komunikace. Zajímá ji téma Age Managementu. Dále se věnuje manažerskému rozvoji, využití osobního potenciálu a koučování. K tzv. byznys koučinku se dostala přes sportovní koučink, se kterým začala po ukončení působení ve vrcholovém sportu.

Iva Knapová

Ivana Čermáková

Ivana vystudovala andragogiku a psychologii. Od roku 2000 pracuje v oblasti vzdělávání studentů i dospělých. V posledních 7 letech pracuje v mezinárodních společnostech a korporacích, kde se věnuje oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů. Ivana se podílela na řadě projektů zaměřených na změny firemního prostředí a jeho hodnot, inovace přístupu k zákazníkům či na efektivní fungování leaderů či organizace. Nejraději pracuje s týmovou dynamikou a jejími změnami, kde využívá nejrůznější psychologické nástroje, jako testování či týmový koučink. Od letošního roku spolupracuje s Nadací Vodafone jako mentorka projektu Laboratoř NF.  Ivana je certifikovaná psychologická koučka, trenérka a konzultantka.

Ivana Čermáková

Jan Mrkvička

Jan Mrkvička je ředitelem Humanitární a rozvojové sekce společnosti Člověk v tísni, které v současné době ve dvaceti zemích světa realizuje projekty v objemu převyšujícím miliardu a půl korun ročně a zaměstnává na tisíc zaměstnanců. Pracoval na zahraničních misích v Afghánistánu a na východě Srí Lanky. Ve vedení oddělení se již 11 let mimo jiné věnuje zvyšování kvality programů a měření jejich dopadů.

Jan Mrkvička

Marek Havrda

Vzděláním ekonom a sociolog. Studoval na Univerzitě Karlově, Středoevropské univerzitě, Warwick Business School, Johns Hopkins University a Georgetown University. Působil v mezinárodní společnostech, think-tankcích a Evropské komisi, kde se mj. věnoval ex-ante a ex-post hodnocení dopadů politik, sociálním inovacím a evidence-based policy making. V současné době podporuje praktické využití behaviorální ekonomie a evidence-based přístupů (mj. pro lepší vzdělávání, snížení korupce, prevenci závislostí či pro zlepšení vědecké spolupráce), pracuje na start-upu propojujícím behaviorální vědy a analýzu dat (neopas.com) a je poradcem GoodAI pro strategii. Od roku 2014 je členem pracovní komise Legislativní rady vlády pro hodnocení dopadů regulace (Komise RIA).

Marek Havrda

Markéta Pěchoučková

Markéta pracuje na ministerstvu práce a sociálních věcí, snaží se přispět k efektivnějšímu fungování veřejné správy a veřejných služeb a podpořit evidence-based rozhodování. Ráda pomáhá iniciativám, které znají pravé příčiny problémů, hledají pro ně řešení, jsou zaměřené na výsledky a nebojí se sledování a měření dopadu, v ideálním případě mají ambici na systémovou změnu. Markéta má zkušenosti také ze státní správy, včetně Evropské komise a z oblasti poradenství (EU affairs  audit).

Markéta Pěchoučková

Petr Vrzáček

Petr  je od roku 2013 vedoucím Katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích FHS UK, na které vyučuje facilitaci, systémové, strategické a projektové řízení. Svůj výzkum zaměřuje především na oblast řízení neziskových organizací, ale spolupracuje i na dalších výzkumných projektech. Na katedře koordinuje mezinárodní projekty, vede manažerské praxe a řídí projekt zaměřený na profesionalizaci pacientských organizací. V roce 2017 byl editorem a spoluautorem knihy Krabička poslední záchrany pro NNO. Od roku 2000 se na národní i mezinárodní úrovni věnuje lektorování, evaluační, konzultační a poradenské činnosti. Pro Nadaci rozvoje občanské společnosti vytvořil metodiku soutěže Neziskovka roku. Od roku 2006 je členem, od roku 2010 pak předsedou správní rady Nové školy, o.p.s., organizace které dlouhodobě usiluje o zvýšení inkluze českého vzdělávacího systému. Petr je ženatý a má dvě děti.

Petr Vrzáček

Barbora Komberec Novosadová

Mission Commander

„Díky sledování dopadu můžeme ukázat to, co by jinak mohlo zůstat skryto – pozitivní změnu, jakkoli malou či velkou, v naší společnosti. V Impact Academy chceme dokázat, že sledovat dopad práce neziskových organizací i sociálních podniků není mission impossible.“

Barbora Komberec Novosadová

Hana Kulhánková

Mission Success Coordinator

„Vážím si lidí a organizací, kteří dělají mnoho dobrého pro společnost. A o to víc je mi potěšením být součástí Impact Academy, která neziskovým organizacím a sociálním podnikům poskytne čas, prostor a experty a expertky, se kterými svůj dopad na společnost zlepší a stanou se tak silnější, ambicióznější a sdílnější.“

Hana Kulhánková

Viktorie Havlíčková

Mission Success Assistant

Viktorie je studentkou psychologie a mezinárodních vztahů. Kromě studentských radostí a povinností má ráda kávu, jídlo, svoje blízké, procházky po Praze, architekturu a neziskový sektor. V tom se pohybuje už od mala nejen jako dobrovonlice, ale v současné době i jako Community Manager portálu Dobrovolník.cz, kde mimo spojování dobrovolníků a organizací pomáhá na rozvoji a strategii udržitelnosti. V Impact Academy se pak věnuje produkční prací a spolupráci na komunikaci směrem k neziskové veřejnosti.

„Sledování dopadu napomáhá všude tam, kde není ukazatelem výsledků finanční zisk, ale přínos pro společnost.“

 

Viktorie Havlíčková

Ladislav Frűhauf

Mission Navigator

„Sledování dopadu pomůže mnoha organizacím lépe a srozumitelněji ukázat skutečné výsledky svojí práce a přínos pro okolí. Zároveň ale umožní jejich úsilí lépe směřovat a stát se tak ještě efektivnější a prospěšnější.“

Ladislav Frűhauf

Pavla Burgos

Mission Success Evaluator

„Genius je v myšlence. Dopad však vzniká až s činy. Proto fandím tomuhle projektu!“

Pavla Burgos

Linda Kovářová

Mission Success Evaluator

„Impact Academy je tu pro situace, kdy „nějak to dopadlo“ vědět nestačí.“

Linda Kovářová